Menu
ZŠ Křepice
Křepice

Česko - slovenský přátelský projekt „Záložka do knihy spojuje školy“

záložky

I v letošním roce se naše škola zapojila do mezinárodního česko-slovenského projektu „Záložka do knihy spojuje školy – Záložka do knihy spája školy“.
Více zde.

Tento projekt každoročně vyhlašuje při příležitosti Mezinárodního měsíce školních knihoven Knihovna Jiřího Mahena v Brně ve spolupráci se Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislave. Jeho cílem je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih.
Do letošního 13. ročníku projektu s podtitulem „MŮJ LITERÁRNÍ PŘÍBĚH ČEKÁ NA TVÉ PŘEČTENÍ“ se přihlásilo  z České republiky 380 škol s celkovým počtem 36 149 žáků a ze Slovenské republiky 658 škol s celkovým počtem 83 664 žáků.  Naší partnerskou školou k vzájemné výměně záložek se stala Základná škola Krakovany.
Během října vyrobili naši žáci 1. - 4. ročníku  v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností záložky na vyhlášené téma. V českém jazyce jsme poté na zadní stranu napsali název knihy, kterou doporučujeme k přečtení a jejího autora.  Do odesílaného balíčku se záložkami jsme  vložili i dopisy, informační materiály o naší obci, almanach školy a různé propagační materiály. Téměř ve stejném čase přišel balíček se záložkami z partnerské školy i nám. Na ty se děti velmi těšily a hned si je vložily tam, kde poslouží nejvíce - do svých knih nebo učebnic.
 

Přílohy

Diplom

Diplom_13_rocnik_cesko-slovenskeho_projektu_Zalozka_do knihy_spaja_skoly.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 612,21 kB
Datum vložení: 14. 11. 2022 17:15
Datum poslední aktualizace: 30. 11. 2022 16:32

Aktuálně

Rychlý kontakt

Základní škola Křepice, okres Břeclav, příspěvková organizace

Křepice 217
691 65 Křepice

IČO: 70979626

Tel: 519 417 925
Mob: 601 360 517
Email: reditel@zskrepice.cz

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátek

Svátek má Filip

ZŠ Křepice

Základní škola Křepice, je neúplná, pětitřídní moderně vybavená škola, kterou v současné době navštěvuje 61 žáků. Součástí školy je školní družina a výdejna obědů. Vedle svého základního zaměření (výchova a vzdělávání žáků) nabízí další nadstandardní aktivity, které vhodně doplňují a rozvíjejí povinnou výuku i mimoškolní činnost. Vyučujeme podle vzdělávacího programu „Zvesela do školy i ze školy“, který obohacujeme o prvky „Daltonského plánu“ a činnostního učení. Vhodným a účinným doplněním běžných metod výuky je realizace projektových dnů, které jsou zaměřeny na určité oblasti vzdělání jako např. Den Země, Den bez úrazu, Evropský den jazyků atd. Škola se také aktivně zapojila do mnoha celostátních a mezinárodních projektů.

více informací

ZŠ Křepice