Menu
ZŠ Křepice
Křepice

Návštěva VIDA centra

vida

V pátek 4.11. jsme navštívili Vida centrum v Brně. Starší děti se zúčastnily programu Co se děje v bříšku - o tom, jak putuje jídlo naším tělem. Na ostatní děti čekal program Tanec barev - o základech vzniku barev a jak se rozkládá běžné světlo.
Více zde.

Děti používaly svítící krabice a barevné filtry, se kterými vytvářely různě barevné kombinace. Poté míchaly různé barvy ve vodě. Barvy míchaly i pomocí barevných baterek a s pomocí obyčejného CD pak vytvořily duhu. Na závěr si nasadily difrakční brýle, které vykouzlily duhu z obyčejného světla. Nevšední tanec barevných světel si děti moc užily. 

Po programu si děti prošly různé expozice v centru a objevovaly, jak funguje svět kolem nás - v rotující místnosti si vyzkoušely účinky odstředivé síly, mohly rozpoutat tornádo či ustát zemětřesení, vyzkoušet, jak funguje ponorka, kolik cm vyskočí, v  hlukové místnosti překřičet tryskáč atd. Mnozí to vše nestihli, a tak aspoň budou mít tip, kam si zajet o víkendu s rodiči.

Datum vložení: 7. 11. 2022 18:29
Datum poslední aktualizace: 7. 11. 2022 18:38

Aktuálně

Rychlý kontakt

Základní škola Křepice, okres Břeclav, příspěvková organizace

Křepice 217
691 65 Křepice

IČO: 70979626

Tel: 519 417 925
Mob: 601 360 517
Email: reditel@zskrepice.cz

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátek

Svátek má Petr

ZŠ Křepice

Základní škola Křepice, je neúplná, pětitřídní moderně vybavená škola, kterou v současné době navštěvuje 61 žáků. Součástí školy je školní družina a výdejna obědů. Vedle svého základního zaměření (výchova a vzdělávání žáků) nabízí další nadstandardní aktivity, které vhodně doplňují a rozvíjejí povinnou výuku i mimoškolní činnost. Vyučujeme podle vzdělávacího programu „Zvesela do školy i ze školy“, který obohacujeme o prvky „Daltonského plánu“ a činnostního učení. Vhodným a účinným doplněním běžných metod výuky je realizace projektových dnů, které jsou zaměřeny na určité oblasti vzdělání jako např. Den Země, Den bez úrazu, Evropský den jazyků atd. Škola se také aktivně zapojila do mnoha celostátních a mezinárodních projektů.

více informací

ZŠ Křepice